• Tanner Hall

    ★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★

  • Ponyo

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★½

  • Slumdog Millionaire

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★

  • Persepolis

    ★★★★½

  • Zodiac

    ★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★

  • Wristcutters: A Love Story

    ★★½

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★

  • Noroi: The Curse

  • Me and You and Everyone We Know

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

  • Saving Face

    ★★★½

  • Garden State

    ★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Amélie

    ★★★★★

  • Almost Famous

    ★★★

  • Notting Hill

    ★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★

  • Clueless

  • Léon: The Professional

    ★★★★½

  • Chungking Express

    ★★★★

  • Short Cuts

    ★★★★

  • Only Yesterday

    ★★★★

  • Mystery Train

    ★★★★

  • Heathers

    ★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • Beetlejuice

  • Tampopo

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★½

  • One Hundred and One Dalmatians

    ★★★★

  • Floating Weeds

    ★★★★