Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Floating Weeds

Floating Weeds

1959
×
★★★★
Edit this entry  
07
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
25
Frances Ferguson

Frances Ferguson

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Tanner Hall

Tanner Hall

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Garden State

Garden State

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Edit this entry  
22
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry