Sort by

cami has logged 26 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
18
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry