Sort by
  • Glass Onion

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★½

  • Selah and the Spades

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Moonlight

  • La La Land

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★

  • Life of Pi

    ★★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★½

  • The Help

    ★★★★

  • Tangled

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★½

  • Remember the Titans

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★½

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★

  • The Sixth Sense

  • The Blair Witch Project

    ★★★★½

  • Scream 2

  • The Craft

    ★★★

  • Fargo

    ★★★★½

  • Pulp Fiction

  • Jurassic Park

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • Stand by Me

    ★★★½

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★½

  • The Color Purple

    ★★★★½

  • Back to the Future

    ★★★★½

  • The Breakfast Club

    ★★★½

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★★½

  • The Thing

    ★★★★★

  • Poltergeist

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Grease

    ★★★★

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★½

  • Breakfast at Tiffany's

    ★★★★