Sort by
  • Heart of Stone

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Nappily Ever After

    ★★★½

  • Vita & Virginia

    ★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Like Father

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Disobedience

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Good Manners

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • The Feels

    ★★½

  • My Cousin Rachel

    ★★★½

  • The Florida Project

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Manifesto

    ★★★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★★½

  • Song to Song

    ★★★

  • Two Irenes

    ★★★½

  • On Body and Soul

  • The Bar

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Strong Island

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • A Heavenly Christmas

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • The Girl on the Train

  • Before the Flood

    ★★★★

  • Voyage of Time: Life's Journey

  • Una

    ★★★

  • Arrival

  • Ice Age: Collision Course

    ★★½