• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Choose or Die

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • All Hail

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Weekend Away

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Mother/Android

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Finch

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★½

  • Hypnotic

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Antlers

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Desperate Hour

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Innocents

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Awake

    ★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Blue Miracle

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★