camila has logged 173 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
Read the review Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alien

Alien

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Watchmen

Watchmen

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Norwegian Wood

Norwegian Wood

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kiwi!

Kiwi!

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry