• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

  • Reminiscence

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Deadly Illusions

  • Coming 2 America

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Half of It

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★½