Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
Read the review Edit this entry  
07
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blacula

Blacula

1972
×
★★★½
Edit this entry  
17
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
Edit this entry  
20
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dropout

The Dropout

2022
×
Edit this entry  
30
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Trick or Treat Scooby-Doo!

Trick or Treat Scooby-Doo!

2022
×
Edit this entry  
29
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry