• Death to 2020

  • Let Them All Talk

  • Happiest Season

  • The Queen's Gambit

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★½

  • Sightless

    ★★½

  • The Paramedic

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Love, Guaranteed

  • Tenet

    ★★★★½

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

  • A Nice Girl Like You

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★★

  • The Rental

    ★★½

  • You Should Have Left

  • Last Moment of Clarity

  • The Wrong Missy

    ★½

  • Dangerous Lies

    ½

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★½

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★½

  • The Occupant

  • Tom Segura: Ball Hog

  • Bert Kreischer: Hey Big Boy

  • Mulan

  • Alone

  • The Decline

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

  • Fantasy Island

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

  • Black Bear

  • His House

  • Cuties

  • Like a Boss

  • Bombshell

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

  • Let It Snow

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Countdown

  • Eli

    ★★½

  • Martin Matte : La vie, la mort... eh la la..!

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Addams Family

  • Zombieland: Double Tap

  • Human Capital

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

  • Furie

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

  • Hustlers

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Judy

  • Marriage Story

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

  • Angel of Mine

  • Secret Obsession

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★