Cameron Wayne has logged 961 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rent

Rent

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shock Treatment

Shock Treatment

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Camelot

Camelot

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
1776

1776

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Yankee Doodle Dandy

Yankee Doodle Dandy

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Evita

Evita

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bugsy Malone

Bugsy Malone

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paint Your Wagon

Paint Your Wagon

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Calamity Jane

Calamity Jane

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Annie Get Your Gun

Annie Get Your Gun

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Porgy and Bess

Porgy and Bess

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Jazz Singer

The Jazz Singer

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Encounter

Encounter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Settlers

Settlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Colony

The Colony

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mayday

Mayday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Yakuza Princess

Yakuza Princess

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Vault

The Vault

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
SAS: Red Notice

SAS: Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Born a Champion

Born a Champion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Indian Runner

The Indian Runner

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Crossing Guard

The Crossing Guard

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Pledge

The Pledge

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Flag Day

Flag Day

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Narc

Narc

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Smokin' Aces 2: Assassins' Ball

Smokin' Aces 2: Assassins' Ball

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
Read the review Edit this entry  
13
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry