Sort by

Cam Perroni has logged 35 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Fixed: The Science/Fiction of Human Enhancement

Fixed: The Science/Fiction of Human Enhancement

2013
×
Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stutz

Stutz

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★
Edit this entry  
15
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
Edit this entry