Sort by

Cam Perroni has logged 474 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Oak Thorn & the Old Rose of Love

Oak Thorn & the Old Rose of Love

2022
×
Edit this entry  
29
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Strange World

Strange World

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Airheads

Airheads

1994
×
★★★★
Edit this entry  
18
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
She Said

She Said

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★½
Read prior review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Edit this entry  
01
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Fixed: The Science/Fiction of Human Enhancement

Fixed: The Science/Fiction of Human Enhancement

2013
×
Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry