Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★½
Edit this entry  
22
BaadAsssss Cinema

BaadAsssss Cinema

2002
×
Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Edit this entry  
17
Reality

Reality

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Edit this entry  
15
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★½
Edit this entry  
15
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★
Edit this entry  
14
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★½
Edit this entry  
09
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Nun II

The Nun II

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Role Models

Role Models

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Edge

The Edge

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★
Edit this entry  
31
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
RoboCop 3

RoboCop 3

1993
×
Edit this entry  
30
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
Vacation Friends 2

Vacation Friends 2

2023
×
★★½
Edit this entry  
28
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★
Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★
Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry