Sort by

Cameron has logged 211 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Whale

The Whale

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Away from Her

Away from Her

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Klute

Klute

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saturday Night and Sunday Morning

Saturday Night and Sunday Morning

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry