Sort by

Cameron has logged 26 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mile 22

Mile 22

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry