• Licorice Pizza

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • F9

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Devs

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Horse Girl

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • The Night House

    ★★★½

  • Little Women

  • 1917

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • To The Moon

  • Mister America

    ★★★★

  • The Irishman

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Hail Satan?

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

  • Aniara

    ★★★★

  • Boy Erased

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

  • Roma

  • Crazy Rich Asians

  • Ant-Man and the Wasp