• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Gaspard Proust : Dernier Spectacle

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Haters

    ½

  • Hawkeye

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★

  • Flashback

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

  • Dr. Brain

    ★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Hypnotic

    ½

  • Army of Thieves

  • Eternals

    ★★

  • Stuck Together

    ½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Bright: Samurai Soul

  • The Harder They Fall

    ★★

  • La vengeance au triple galop

    ★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

  • The Addams Family 2

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • No Time to Die

    ★★

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

    ★★

  • The Elder

    ★★

  • T0-B1

    ★★

  • The Ninth Jedi

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

    ★★

  • The Duel

    ★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • Nightbooks

    ★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★

  • Guermantes

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ½

  • Kate

  • Halloween Kills

  • 7 Prisoners

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

  • Dug Days

    ★★★

  • After We Fell

    ½

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Demonic

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ½

  • Kaamelott: The First Chapter

    ★★★★

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★

  • Pig

    ★★

  • Memoria

    ★★

  • France

    ★★

  • Belle

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Petrov's Flu

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★