Sort by

cameron j. has logged 29 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
P2

P2

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Monster

The Monster

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry