Sort by

cameron j. has logged 87 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It

It

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I'll Always Know What You Did Last Summer

I'll Always Know What You Did Last Summer

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry