Calum has logged 25 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cousin Bobby

Cousin Bobby

1992
×
★★★★
Edit this entry  
25
Never Eat Alone

Never Eat Alone

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Another Prayer

Another Prayer

2013
×
Edit this entry  
25
An Evening

An Evening

2013
×
Edit this entry  
25
A Prayer

A Prayer

2013
×
Edit this entry  
25
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★
Edit this entry  
11
Antigone

Antigone

1992
×
★★½
Edit this entry  
09
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Logan

Logan

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dreamed Path

The Dreamed Path

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Autumn, Autumn

Autumn, Autumn

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
The Challenge

The Challenge

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Happiness University

Happiness University

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★
Edit this entry  
05
Class Relations

Class Relations

1984
×
★★½
Edit this entry  
03
Chronicle of Anna Magdalena Bach

Chronicle of Anna Magdalena Bach

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Sense of an Ending

The Sense of an Ending

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Hello Destroyer

Hello Destroyer

2016
×
★★
Read the review Edit this entry