Sort by
  • The Batman

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Rebecca

  • Zappa

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • The Trip to Greece

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

  • 6 Underground

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Jojo Rabbit

  • Greed

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • I Am Patrick Swayze

    ★★★½

  • The Red Sea Diving Resort

    ★½

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Shaft

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • The Dirt

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • What Men Want

    ★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Creed II

    ★★

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½