Sort by

Callum has logged 256 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
Edit this entry  
29
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

2021
×
Edit this entry  
05
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★
Edit this entry  
04
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Injustice

Injustice

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Turner & Hooch

Turner & Hooch

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry