Sort by

yer no has logged 432 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Piano

The Piano

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
You're Next

You're Next

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Trip to Italy

The Trip to Italy

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drux Flux

Drux Flux

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Forbidden Zone

Forbidden Zone

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Runt

The Runt

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Edit this entry  
09
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Mary

American Mary

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aryan Brotherhood

Aryan Brotherhood

2007
×
Edit this entry  
04
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Swallow

The Big Swallow

1901
×
Edit this entry  
27
Zach Galifianakis: Live at the Purple Onion

Zach Galifianakis: Live at the Purple Onion

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Björk: The Inner or Deep Part of an Animal or Plant Structure

Björk: The Inner or Deep Part of an Animal or Plant Structure

2004
×
Edit this entry  
26
The Black Power Mixtape 1967-1975

The Black Power Mixtape 1967-1975

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Master

The Master

2012
×
Read prior review Edit this entry  
23
Altman

Altman

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Big Night

Big Night

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pumping Iron

Pumping Iron

1977
×
Edit this entry  
17
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cutie and the Boxer

Cutie and the Boxer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Move Mountain

Move Mountain

2013
×
Read prior review Edit this entry  
13
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Brief History of John Baldessari

A Brief History of John Baldessari

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Belly

Belly

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Brief History of John Baldessari

A Brief History of John Baldessari

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Baldessari Sings LeWitt

Baldessari Sings LeWitt

1972
×
Edit this entry  
02
Eager

Eager

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Belly

Belly

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
The Event

The Event

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nina Simone - Live at Ronnie Scott's

Nina Simone - Live at Ronnie Scott's

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★
Read prior review Edit this entry  
22
Belly

Belly

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry