Sort by

Paul has logged 79 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Room 237

Room 237

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★
Edit this entry  
31
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Foot Fist Way

The Foot Fist Way

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Conspiracy of Faith

A Conspiracy of Faith

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Absent One

The Absent One

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Keeper of Lost Causes

The Keeper of Lost Causes

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
Edit this entry  
28
Patton

Patton

1970
×
★★★★
Edit this entry  
27
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Leningrad Cowboys Go America

Leningrad Cowboys Go America

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
'71

'71

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Edit this entry  
24
Steve McQueen: The Man & Le Mans

Steve McQueen: The Man & Le Mans

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Compulsion

Compulsion

1959
×
★★★★
Edit this entry  
23
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Paradise Lost 3: Purgatory

Paradise Lost 3: Purgatory

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
One from the Heart

One from the Heart

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Paradise Lost 2: Revelations

Paradise Lost 2: Revelations

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inside Job

Inside Job

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
The FP

The FP

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

1973
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bug

Bug

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Edit this entry  
13
Morris from America

Morris from America

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
12
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Monster

The Monster

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★½
Edit this entry  
11
Hook

Hook

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Edit this entry  
10
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Edit this entry  
10
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Edit this entry