Sort by

Justin has logged 37 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The New Kids

The New Kids

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vice Squad

Vice Squad

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Family

The Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Why Horror?

Why Horror?

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Porno

Porno

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry