Sort by
  • Cocaine Bear

  • Pamela, A Love Story

    ★★★★

  • Copenhagen Cowboy: Nightcall with Nicolas Winding Refn

  • Copenhagen Cowboy

    ★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Violent Night

    ★★

  • The Murmuring

  • The Viewing

    ★★★★

  • Dreams in the Witch House

    ½

  • Pickman's Model

    ★★★½

  • The Outside

    ★★★½

  • The Autopsy

    ★★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★½

  • Lot 36

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★½

  • Hellraiser

    ★★½

  • The Munsters

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★½

  • Blonde

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★★

  • Prey

    ★★½

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Men

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • Dark Glasses

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Deep Throat: When Porn Makes Its Premiere

    ★★★½

  • Diabolik

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hell Hath No Fury

    ★★★

  • Creation is Violent: Anecdotes on Kinski's Final Years

    ★★★½

  • Lolita : méprise sur un fantasme

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • Slumber Party Massacre

    ★½

  • Dune

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Trip

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★½

  • Vortex

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Babi Yar. Context

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • The Sadness

    ★★★½

  • Basic Instinct: Sex, Death & Stone

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Black Christmas

    ½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Joker

  • An Officer and a Spy

    ★★★