• Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Phobias

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • The Stand In

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • The Toll

    ★★

  • Becky

    ★★★

  • Body Cam

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Invisible Man

  • The Jack in the Box

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • The Grudge

  • Doctor Sleep

  • Zombieland: Double Tap

  • Z

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Homewrecker

    ★★★

  • 1BR

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Midsommar

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Ma

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • City of Lies

    ★★★

  • The Nun

    ★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Our House

    ★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • The First Purge

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Truth or Dare

    ★★½

  • Demon House

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★