Caleb has logged 29 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Where Are They Now?

Where Are They Now?

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Happiness

Happiness

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting

The Haunting

×
Read the review Edit this entry  
21
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry