Sort by
  • Wonka

    ★★½

  • The Iron Claw

    ★★★½

  • Wish

    ★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★

  • Poison

  • The Rat Catcher

  • The Swan

  • The Creator

    ★★

  • A Haunting in Venice

    ★★½

  • American Fiction

    ★★½

  • Priscilla

    ★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • Maestro

    ★★½

  • Poor Things

    ★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • The Holdovers

    ★★★½

  • Saltburn

    ★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Carl's Date

  • The Flash

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★

  • u bored u die

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★½

  • Beau Is Afraid

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Air

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • You Hurt My Feelings

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★½

  • Babylon

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Lightyear

  • Showing Up

    ★★★

  • Elvis

  • Jurassic World Dominion

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Aftersun

    ★★½

  • Armageddon Time

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★