Sort by

Caleb has logged 69 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Belle

Belle

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Infinite

Infinite

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★★
Edit this entry  
30
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
One Left

One Left

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry