Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Spirited

    ★★

  • The Autopsy

    ★★★

  • Graveyard Rats

    ★★½

  • Lot 36

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Fall

    ★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Funny Pages

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • Incantation

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Lost Daughter

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½