Sort by

Caleb has logged 28 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★
Edit this entry  
28
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Panic in the Streets

Panic in the Streets

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The General

The General

1926
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Corner in Wheat

A Corner in Wheat

1909
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Astronomer's Dream

The Astronomer's Dream

1898
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream 3

Scream 3

2000
×
Read the review Edit this entry  
07
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry