calcezzi has logged 12 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Entranced Earth

Entranced Earth

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Whirlpool

Whirlpool

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
Neon Bull

Neon Bull

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Imitation of Life

Imitation of Life

1934
×
★★★½
Edit this entry