• Music

    ½

  • Long Toast

  • Umbral

  • Run

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Milk Teeth

  • The Half of It

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • A Perfectly Normal Family

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Airplane Mode

  • Dracula

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★

  • The Third Hand

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Platform

  • K-12

  • Joker

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Perfect Date

  • The Video Store Commercial

  • Wounds

    ½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

  • Swiped

    ½

  • Maniac

    ★★★★½

  • The Perfection

  • mid90s

  • At Eternity's Gate

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Special Day

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Jameson

  • Ana e Vitória

  • Ant-Man and the Wasp

  • Skintight

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Paradise Lost

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Happy as Lazzaro

  • Rafiki

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Alex Strangelove

  • Midnight Sun

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • My Best Friend

  • 1985

  • Love, Simon

  • Sorry to Bother You

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Metalhead