Sort by

Caitlin has logged 45 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
Edit this entry  
27
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
Edit this entry  
23
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★
Edit this entry  
23
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ray

Ray

2004
×
★½
Edit this entry  
17
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Murder by Numbers

Murder by Numbers

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Me Before You

Me Before You

2016
×
Edit this entry  
16
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lost River

Lost River

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
Read the review Edit this entry  
10
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
The Disappearance of Eleanor Rigby: Them

The Disappearance of Eleanor Rigby: Them

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Switching Goals

Switching Goals

1999
×
★½
Edit this entry  
06
Billboard Dad

Billboard Dad

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Adult World

Adult World

2013
×
★★
Edit this entry  
04
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry