Sort by

caitlin has logged 27 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Farewell

The Farewell

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hush

Hush

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
16 Wishes

16 Wishes

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Honey

American Honey

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry