Sort by

caitlin has logged 206 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Boy

The Boy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Follows

It Follows

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Funny Games

Funny Games

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry