Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Four Troublesome Heads

The Four Troublesome Heads

1898
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Web

The Web

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wings of Hope

Wings of Hope

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mother of Pearl

Mother of Pearl

×
Read the review Edit this entry  
06
Bros Before

Bros Before

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Vase

The Vase

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Shaving/Shorn

Shaving/Shorn

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
The Yellow Wallpaper

The Yellow Wallpaper

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lèvres roses

Lèvres roses

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Werewolf

Werewolf

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbie

Barbie

2023
×
½
Read the review Edit this entry