• Dune

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Chemical Hearts

  • The Old Guard

  • Josep

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Nuclear Family

    ★★★

  • All Hands on Deck!

  • Onward

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Felicità

    ★★★½

  • 1917

  • Enormous

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Hustlers

  • Ema

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Ad Astra

  • Camille

    ★★★

  • Adolescents

    ★★½

  • The Lion King

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Burning Ghost

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Bacurau

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Madame

    ★★★½

  • Booksmart

  • Long Shot

  • Captain Marvel

  • Varda by Agnès

    ★★★

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Green Book

  • mid90s

  • Widows

  • Free Solo

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • First Man

  • Roma

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

  • Adrift

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Ready Player One

  • Tomb Raider

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

  • Annihilation