• Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Yesterday

  • Swans: Where Does a Body End?

    ★★★

  • You Don't Nomi

    ★★★½

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★★½

  • Q Ball

    ★★½

  • Shazam!

    ★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★½

  • The Gift: The Journey of Johnny Cash

    ★★★★

  • The Kid

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • The Meg

    ★★★

  • The First Purge

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Tag

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★