Gustaf has logged 38 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Zero Woman: Red Handcuffs

Zero Woman: Red Handcuffs

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Escape from Brothel

Escape from Brothel

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Red Sonja

Red Sonja

1985
×
★★★
Edit this entry  
26
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Slaughterhouse

Slaughterhouse

1987
×
★½
Edit this entry  
21
Akumyo: Notorious Dragon

Akumyo: Notorious Dragon

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hannie Caulder

Hannie Caulder

1971
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tokyo!

Tokyo!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tangerines

Tangerines

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ator, the Fighting Eagle

Ator, the Fighting Eagle

1982
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Shogun's Vault

The Shogun's Vault

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
Edit this entry  
16
Path

Path

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Quinceañera

Quinceañera

2006
×
Edit this entry  
14
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★
Edit this entry  
12
Edo Porn

Edo Porn

1981
×
★★★
Edit this entry  
12
Detonation! Violent Games

Detonation! Violent Games

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★★
Edit this entry  
11
491

491

1964
×
★★★
Edit this entry  
11
Portrait of Hell

Portrait of Hell

1969
×
★★★½
Edit this entry  
10
Cannibal

Cannibal

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mississippi Mermaid

Mississippi Mermaid

1969
×
★★½
Edit this entry  
09
An Actor's Revenge

An Actor's Revenge

1963
×
★★★★
Edit this entry  
07
Young Playthings

Young Playthings

1972
×
★★★½
Edit this entry  
07
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Arrival

Arrival

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Painted Fire

Painted Fire

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
Brigitte and Brigitte

Brigitte and Brigitte

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Confessions Among Actresses

Confessions Among Actresses

1971
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Good Girls

The Good Girls

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eros + Massacre

Eros + Massacre

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
04
La Camargue

La Camargue

1966
×
Edit this entry  
04
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★
Edit this entry  
02
Mr. Bricks: A Heavy Metal Murder Musical

Mr. Bricks: A Heavy Metal Murder Musical

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Traitors

Traitors

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Coup d'Etat

Coup d'Etat

1973
×
★★★½
Edit this entry