Gustaf has logged 519 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crown Heights

Crown Heights

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Bloodstained Shadow

The Bloodstained Shadow

1978
×
★★★½
Edit this entry  
30
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★½
Edit this entry  
29
Tetro

Tetro

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Sensual Game

Sensual Game

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fruits of Passion

Fruits of Passion

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
Edit this entry  
28
Youth in Fury

Youth in Fury

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★
Edit this entry  
28
Cold Eyes of Fear

Cold Eyes of Fear

1971
×
★★
Edit this entry  
26
Escape from the Bronx

Escape from the Bronx

1983
×
★★½
Edit this entry  
26
Footprints

Footprints

1975
×
★★★
Edit this entry  
24
In Bed With Santa

In Bed With Santa

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
Solsidan

Solsidan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Just Before Nightfall

Just Before Nightfall

1971
×
★★
Edit this entry  
19
The New Barbarians

The New Barbarians

1983
×
★★★½
Edit this entry  
19
Conquest

Conquest

1983
×
★★★
Edit this entry  
17
The Flying Guillotine

The Flying Guillotine

1975
×
★★½
Edit this entry  
17
Barbarian Queen

Barbarian Queen

1985
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Body Puzzle

Body Puzzle

1992
×
★★
Edit this entry  
14
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★½
Edit this entry  
14
The 10th Victim

The 10th Victim

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Monster Hunter

Monster Hunter

1981
×
★★
Edit this entry  
12
1990: The Bronx Warriors

1990: The Bronx Warriors

1982
×
★★★
Edit this entry  
10
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Adventures of Hercules

The Adventures of Hercules

1985
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Zed & Two Noughts

A Zed & Two Noughts

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Hercules

Hercules

1983
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Daddy, Darling

Daddy, Darling

1970
×
★★½
Edit this entry  
02
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Made in France

Made in France

2015
×
★★
Edit this entry  
01
I Will Walk Like a Crazy Horse

I Will Walk Like a Crazy Horse

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phenomena

Phenomena

1985
×
Edit this entry  
27
Hitch Hike

Hitch Hike

1977
×
★★½
Edit this entry  
27
Syndicate Sadists

Syndicate Sadists

1975
×
★★½
Edit this entry  
26
You Disappear

You Disappear

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Keoma

Keoma

1976
×
★★★
Edit this entry  
24
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★★
Edit this entry  
24
Delirium: Photo of Gioia

Delirium: Photo of Gioia

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
Fighting Delinquents

Fighting Delinquents

1960
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Sex Temple

The Sex Temple

2015
×
Edit this entry  
21
Giants and Toys

Giants and Toys

1958
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Clash

Clash

2016
×
★★½
Edit this entry