Sort by

C_elegans has logged 24 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Flowers of Shanghai

Flowers of Shanghai

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sentinel

The Sentinel

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
White Star

White Star

1983
×
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jimmy's Hall

Jimmy's Hall

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sansho the Bailiff

Sansho the Bailiff

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Adrift

Adrift

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cop

The Cop

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Time Regained

Time Regained

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Flanders

Flanders

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Death Watch

Death Watch

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Your Best Years

Your Best Years

1999
×
★★
Read the review Edit this entry