Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Candy Cane Lane

Candy Cane Lane

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Family Switch

Family Switch

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chess Story

Chess Story

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Leo

Leo

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
BLUE EYE SAMURAI

BLUE EYE SAMURAI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Secret Name

Secret Name

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
NYAD

NYAD

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sly

Sly

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
Locked In

Locked In

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Burial

The Burial

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dark Harvest

Dark Harvest

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Pain Hustlers

Pain Hustlers

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Old Dads

Old Dads

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
The Devil on Trial

The Devil on Trial

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Demon 79

Black Mirror: Demon 79

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Conference

The Conference

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Reptile

Reptile

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spy Kids: Armageddon

Spy Kids: Armageddon

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Poison

Poison

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
El Conde

El Conde

2023
×
★★
Read the review Edit this entry