Sort by

cozy🪦 has logged 27 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sick

Sick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moonfall

Moonfall

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
The Bat

The Bat

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Ultra

American Ultra

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Savages

Savages

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry