Sort by

veronika🔮 has logged 47 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Glass House

The Glass House

1981
×
Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Edit this entry  
19
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
WarGames

WarGames

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
Lucie and the Miracles

Lucie and the Miracles

1971
×
★★★★
Edit this entry  
20
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Twenty One Pilots: Livestream Experience

Twenty One Pilots: Livestream Experience

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lidé pod horami

Lidé pod horami

1937
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
S1m0ne

S1m0ne

2002
×
★★
Edit this entry  
22
Green Gold

Green Gold

1964
×
★★★
Edit this entry  
21
Cesty mužů

Cesty mužů

1972
×
½
Edit this entry  
21
Ing.

Ing.

1985
×
★★
Edit this entry  
18
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Key

The Key

1971
×
½
Edit this entry  
16
A Suburban Romance

A Suburban Romance

1958
×
Edit this entry  
16
Puppies

Puppies

1958
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★
Edit this entry  
15
If a Thousand Clarinets

If a Thousand Clarinets

1965
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dvacátý devátý

Dvacátý devátý

1975
×
½
Edit this entry  
08
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry