Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Purge

The Purge

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Creed III

Creed III

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
65

65

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brothers

Brothers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry