Sort by

ben wyatt human disaster has logged 55 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Whole Truth

The Whole Truth

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Given

Given

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Nana

Nana

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Haikyuu!! Movie 4: Battle of Concepts

Haikyuu!! Movie 4: Battle of Concepts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Yuri!!! on Ice

Yuri!!! on Ice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ouran High School Host Club

Ouran High School Host Club

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monster

Monster

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kakushigoto

Kakushigoto

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hello World

Hello World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Debutantes

The Debutantes

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Violet Evergarden

Violet Evergarden

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fan Girl

Fan Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
ERASED

ERASED

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Psycho-Pass: The Movie

Psycho-Pass: The Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Attack on Titan

Attack on Titan

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
anohana: The Flower We Saw That Day

anohana: The Flower We Saw That Day

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Four Sisters Before the Wedding

Four Sisters Before the Wedding

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
Read the review Edit this entry  
17
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
Read the review Edit this entry  
14
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry