Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
Edit this entry  
22
Prisoners

Prisoners

2013
×
Edit this entry  
22
Cooties

Cooties

2014
×
Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
Edit this entry  
05
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
04
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Edit this entry  
01
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
14
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
Edit this entry  
20
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
Edit this entry  
20
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
Edit this entry  
02
Bottoms

Bottoms

2023
×
Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
Edit this entry  
17
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
Edit this entry  
10
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Edit this entry  
25
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Edit this entry  
23
Disturbia

Disturbia

2007
×
Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★½
Edit this entry  
21
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
Edit this entry  
17
Detention

Detention

2011
×
Edit this entry  
12
American Beauty

American Beauty

1999
×
Edit this entry  
10
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
Edit this entry  
05
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
Edit this entry  
21
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
Edit this entry  
17
The Flash

The Flash

2023
×
★★½
Edit this entry  
16
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Edit this entry  
11
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
Read the review Edit this entry  
08
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
Edit this entry  
15
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
Edit this entry  
06
Firestarter

Firestarter

1984
×
Edit this entry  
02
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
Edit this entry  
01
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
Edit this entry